Pardubice, Východočeské muzeum v Pardubicích

Publikováno 31.07.2019 11:55 Hejčová Alena


Obrázek

Památka k návštěvě:

Pardubice, Východočeské muzeum v Pardubicích

 

Lokalita: mapa

Východočeské muzeum se nachází v Pardubicích, v prostorách pardubického zámku, v blízkosti Pernštýnského náměstí a dostupné ze zastávky MHD Náměstí Republiky.

 

Možnosti prohlídky:

Komentovaná prohlídka Archeologické expozice Proti proudu času – návštěva haptické stezky pro nevidomé, papírový průvodce Hmatem do pravěku v Braillově písmu je na vyžádání na pokladně Zámku Pardubice.

Historická expozice Pardubice: příběh města. K haptické prohlídce je zde náhrobek Vojtěcha z Pernštejna, suchá ražba městské pečeti.

 

Objednávání: Objednávka skupiny na komentovanou prohlídku historické a archeologické expozice telefonem nebo emailem -  Mgr. Matěj Bekera. Nutno nahlásit i vodicí psy.

 

Kontakt: tel.: 607 034 110  e-mail: bekera@vcm.cz

 

Otevírací doba:  Úterý až neděle, 10–18 hodin, včetně státních svátků 

 

Vstupné: ZTP a ZTP/P 0 Kč, průvodce 0 Kč, pro ostatní archeologie, plné vstupné 50 Kč, poloviční vstupné (žáci, studenti, senioři) 25 Kč, historická expozice Pardubice, plné vstupné 70 Kč, poloviční vstupné (žáci, studenti, senioři) 35 Kč

 

Trasa: Vlakem: Před vlakovým nádražím v Pardubicích nastoupíte do MHD a pojedete směr Masarykovo náměstí trolejbusy č. 2, 6, 8, 12, 13, nebo 88 a vystoupíte na zastávce Náměstí Republiky. Tady se vydáte proti směru jízdy, vpravo přes přechod pro chodce a pak hned vlevo přímým směrem do parku k valu kolem zámku, který budete mít po své levé ruce. Z východní strany valu se nachází vstupní brána do zámku.

Autobusem: V těsné blízkosti autobusového nádraží se nachází zastávka MHD, ze které pojedete trolejbusy č. 2, 6, 8, 12, 13, nebo 88 směr Masarykovo náměstí a vystoupíte na zastávce Náměstí Republiky. Tady se vydáte proti směru jízdy, vpravo přes přechod pro chodce a pak vlevo přímým směrem do parku k valu kolem zámku, který budete mít po své levé ruce, kolem kterého dojdete až ke vstupní bráně do zámku, která se nachází z východní strany valu. Vyhledat spojení

 

Webové stránky:

Východočeské muzeum v Pardubicích

Web s informacemi o objektu:

Zámek v Pardubicích

Zámek v Pardubicích na Wikipedii:

Přístupnost webů je prověřena odečítači JAWS a NYDA.

 

Poznámka: 

Do zámku vodicí psi mohou.

WC pro návštěvníky je přístupné v rámci otevírací doby – velké nádvoří vpravo.

 

Fotogalerie:  Zonerama

 

Audio pozvánka k přímému poslechu i ke stažení v Mp3

Mp3


STÁHNOUT | Východočeské muzeum v Pardubicích audiopozvánka