Rubriky


IN.OK z České Třebové

Publikováno 18.07.2017 09:52 Odbočka Česká Třebová


Obrázek

___-----------------------------------------------------------------------------___

 

INTERNETOVÉ OKÉNKO

Číslo. VII. / 2017

 

 

 

Oblastní odbočky SONS ČR, z. s.,

v České Třebové

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vydává:          SONS ČR, z. s., Oblastní odbočka Česká Třebová

Mlýnská 900, Česká Třebová 560 02

Tel.: 465 535 325

Email: ceskatrebova-odbocka@sons.cz

 

 

KONTAKTY:

                   Adresa:   OO SONS ČR, z. s., Mlýnská 900, 560 02 Česká Třebová

                   Telefon:  465 535 325, 607 657 188

@        email:  ceskatrebova-odbocka@sons.cz

FB              Články a fotografie naleznete na facebooku pod

               SONS Česká Třebová, také na www.sons.cz/ceskatrebova

 

Provozní doba:

Pondělí                 9:00→12:00  ↔  14:00→16:30hod.

           Středa                  9:00→11:30  ↔  12:30→16:30hod.

(((      Osobní schůzky si prosím rezervujte telefonicky předem, abychom Vám mohli poskytnout co nejkomplexnější služby a poradenství.

 

 

 

Rada oblastní odbočky...

 

Předseda: Ivo Psota      

Místopředseda: Marie Svobodová

Pokladnice: Jaroslava Simonová

 

Život odbočky…

 

Gratulace a přání,

našim členům zasíláme poštou osobní přání k životnímu jubileu a k narozeninám.

Vydáváme čtvrtletně „OKÉNKO“ tj. zkrácená verze informací o činnosti oblastní odbočky.

Klubová činnost, probíhá dle plánu:

Každé pondělí – Německá konverzace od 14:00 – 16:00 hod..

Lichou středu – Zpívánky od 14:00 – 16:00 hod.

Sudou středu – Šikovné ruce od 13:00 – 16:00 hod.

Turistika – každý pátek, bližší informace v kanceláři.

PŘIPRAVUJEME NA ….

červenec 2017

   Turistické vycházky probíhají každý pátek, bližší informace získáte na uvedených kontaktech.

►   Klubová činnost má prázdninovou přestávku.

 

Aktivity, které proběhly…

► 5.6.     Dny sportu: Letní kuželkový turnaj

► 8.6.     Dny sportu: Pěší turistika, výšlap ze Semanína do Opatova.

► 10.6.    Dny sportu: zájezd. Kouty nad Desnou.

► 19 - 23.6.     Pobytový pětidenní zájezd do Beskyd.

 

ČLÁNKY o našich akcích…

Dny sportu…

Tato aktivita má několikaletou tradici, je rozdělena do tří dnů. První den se věnujeme turnaji v kuželkách. Nejprve probíhá soutěž jednotlivců, kdo získá nejvíce bodů. Oblíbenou je také soutěž družstev, kdy hrajeme takzvané „vajíčko“. Při koulení jsme si užili spoustu legrace a zábavy.

Další den byl věnován pěší turistice v okolí našeho města. Vlakem jsme jeli do žel. Stanice Semanín, odtud jsme šli pěšky pohodovou cestou do Opatova, kde v „Opatovské hospodě“ mají dvě bowlingové dráhy, takže jsme využili této možnosti a uspořádali malý turnaj. Poslední Den sportu je věnován zájezdu spojený s turistikou. V letošním roce nám opravdu počasí nepřálo, museli jsme přistoupit k náhradnímu programu. Navštívili jsme Muzeum papíru ve Velkých Losinách a prošli se lázeňským parkem. Cestou zpět jsme se zastavili na malé občerstvení v Šumperku. V místní cukrárně mají neodolatelně výborné sněhové trubičky, které nemají prostě chybu.                                         Účastníci se již dnes těší na nový ročník. Celá akce se vydařila.

                                                                                                      I.P.

POBYTOVÝ ZÁJEZD …

 

Letošní pobytový zájezd v termínu od 19. – 23.6. 2017 nás zavál do Ostravice na chatu „Svoboda“. Ostravice se nachází několik málo kilometrů od Frýdku Místku, Frenštátu nad Ostravici a Rožnovem pod Radhoštěm. Naše putování začalo před sídlem oblastní odbočky, kam pro nás přijel autobus. Naše cesta pokračovala přes Olomouc, Přerov do Zlína. Na parkovišti před zlínským mrakodrapem „21“ nás čekala kolegyně Pavla Andrýsková, která nás doprovodila na vyhlídkovou terasu v jednadvacítce.Počasí nám přálo a výhledy z takové výšky byly nádherné. Po prohlídce jsme se rozloučili s naší průvodkyní, poděkovali za doprovod a informace.                                             My, nastoupili do autobusu a pokračovali dále k našemu cíli.

Druhý den nás čekala návštěva Pusteven. Zájemci vyjeli na vrchol lanovkou, kdo se necítil, mohl zůstat v autobuse, který vyjel na parkoviště u Pusteven. Následovala procházka k soše Radegasta a dál na Radhošť. Opět platilo, kdo se necítí, může se vrátit k autobusu, ostatní pokračovali dál po značené cestě na domluvené místo Parkoviště na „Pinduli“ kde nás již čekal autobus. Závěr cesty byl trochu náročnější na sestup, ale všichni to pomalu zvládli.

Další den nás čekala cesta na východ, přesněji nejvýchodnější kout Česka a návštěva Trojmezí. Nejprve jsme dojeli k hraničnímu přechodu do Polska u obce Bukovec. Následovala krátká procházka, asi 2 kilometry k vytyčenému cíli. Cestou jsme potkávali informační tabule, které podávaly svědectví o zajímavostech místního kraje, například o osídlování Valašska a zdejší přírodě. Po občerstvení a nezbytném fotografování u kamene označujícího nejvýchodnější bod republiky jsme se vrátili stejnou cestou zpět k autobusu. Následoval přejezd do Polska do obce Jaworzynka, která leží hned za hranicemi. Po průjezdu celou, poměrně dlouhou vesnicí jsme dojeli úplně na její konec, kde se nachází malé parkoviště. Informační rozcestník nám ukazoval směr k Trojmezí. Čekala nás pohodová cesta cca 15 minut - 900 metrů (dle ukazatele).

Trojmezí je bod, kde se stýkají hranice tří států Polska , Slovenska a Čech. Káždý stát tam má svoji žulovou mohylu se státním znakem a nápisem. Bohužel na Slovenskou stranu jsme se nedostaly neboť most, který je přes potok, byl stržen. Přesné místo styku hranic je na dně potoka, který je v hlubokém korytu. Na české straně je velký altán se stoly a lavicemi pro možnost odpočinku. Přístup je z obce Hrčava vzdálené dva kilometry. My jsme využili možnosti snazšího přístupu. Pak naše cesta pokračovala přes Slovensko zpět na chatu, kde byla připravena výborná večeře.

Ve čtvrtek nás čekala návštěva kopřivnického muzea výroby vozů „TATRA“. Po prohlídce jsme se přesunuli do Štramberka, kde je známa věž „Trůba“ a místní specialita „Štramberecké uši“. Po návratu do Ostravice byla možnost společné vycházky na horskou chatu „U ZBUJA“ , zajemci se sešli před chatou a pomalou chůzí stále do mírného stoupání po lesní silnicí jsme došli až k chatě. Cestou jsme se kochali výhledy na nejvyšší vrchol Beskyd, Lysou horu. Po krátkém odpočinku a občerstvení jsme se vydali na zpáteční cestu. Večer jsme si opekli společně buřtíky.

Pátek byl ve znamení odjezdu, po rozloučení jsme se vydali na zpáteční cestu. Cestou jsme se zastavili v obci Chlebovice, kde se nachází včelí skanzen a obchůdek s produkty z medu. Skanzen ukazuje vznik včelařství do dnešní doby, různé druhy úlů, zařízení a potřeb pro včelaře. Je doplněn tabulemi s popisky. Po této sladké zastávce jsme pokračovali k domovu. V Prostějově jsme udělali zastávku na oběd.

Zájezd se nám vydařil, počasí nám přálo, jídlo (polopenze) bylo skvělé a ubytování odpovídalo našim představám. Návštěvu Beskyd všem doporučuji.

I.P.

 

 

 

Vážení přátelé,

Naše oblastní odbočka Česká Třebová Vám přeje krásné léto plné sluníčka a nezapomenutelných zážitků. Zároveň Vás zveme na akce probíhající v  našem okolí a já jsem pro Vás vybral dvě, kterých jsem se již účastnil, tudíž jsou osobně prověřené.  

Zveme Vás na nostalgické jízdy historickými parními i motorovými vlaky v krásné přírodě Pardubického kraje až do Jeseníků. Z České Třebové každou sobotu odjíždí historický vlak Kralický Sněžník směr Ústí nad Orlicí → Letohrad → Dolní Lipka až do Hanušovic a zpět. Čeká vás asi 60km. jízdy částečně po koridoru a dále po regionálních tratích s krásnými výhledy do okolí trati s nádechem historie.

Jízdní řád a tipy na výlety podél trati naleznete v odkazu zde↓

https://old.cd.cz/zazitky/kam-na-vylet/1333-sobotni-nostalgicke-vlaky-kralicky-sneznik

Dalším tipem je návštěva Mladějovské průmyslové dráhy a průmyslového muzea v Mladějově na Moravě. Svezete se historickou úzkokolejnou tratí s roschodem 600mm, z konce

I.sv. války a uvidíte mnoho technických unikátů v muzeu.

Veškeré informace naleznete na stránkách http://www.mladejov.cz/uvodni-stranka

Pokud se rozhodnete zúčastnit některého z výletů jistě obohatí Vaše prázdninové zážitky a jen tak na ně nezapomenete.

 

Za oo. ČT. Jakub Kročák

 

Za podporu děkujeme našim sponzorům…

 

  

Podporují nás:

Města: Česká Třebová, Ústí nad Orlicí, Žamberk, Letohrad, Lanškroun, Bystré a Svitavy

Obce: České Libchavy, Trpík, Semanín, Hradec nad Svitavou, Pustina, Němčice, Opatovec.

 

 

Časopis vychází pro vnitřní potřebu členů Oblastní odbočky SONS ČR, z. s.

v České Třebové a jejich příznivců.

Tato tiskovina je neprodejná.

 

Obrázky

Nejvýchodnější bod ČR. Nejvýchodnější bod ČR.

 Podpora

Technické informace

763173 (od 28.10.2012)

Web technicky provozuje:

K jakémukoliv užití textů a obrázků uvedených na tomto serveru je třeba souhlas provozovatele.
Copyright © 2012 - 2018 SONS ČR, z. s.

Ochrana osobních údajů (GDPR)

 

Nařízení EU o ochraně osobních údajů

Tato webová aplikace Sonic.cgi splňuje požadavky pro GDPR. Aktuální informace naleznete zde.