Dny Umění Nevidomých na Moravě také v Brně

Publikováno 16.08.2018 13:49 Odbocka Brno


Obrázek

Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých, oblastní odbočky Brno-sever a Brno-střed, uspořádají koncert v rámci festivalu Dny Umění Nevidomých na Moravě. Akce se koná pod záštitou Magistrátu města Brna, Odbor zdraví ve středu 19. září 2018 od 17:00 hod v Křišťálovém sále Staré radnice. Vystoupí nevidomý klavírista a zpěvák Jan Jareš s doprovodem: Tomeš Smetana – kontrabas a Jaromír Helešic – bicí.

Festival Dny Umění Nevidomých na Moravě si klade za cíl přiblížit veřejnosti kulturní dovednosti a schopnosti umělců se zrakovým postižením. Náplní festivalu jsou kulturní programy, na kterých vystupují nevidomí a slabozrací umělci (hudebníci, výtvarníci, divadelní soubory, atd.). Přestože má festival DUN v České republice dlouholetou tradici, v Brně letos SONS pořádá koncert poprvé.

Jan Jareš je absolventem Konzervatoře v Praze – obor populární zpěv. Vyrůstal v  Brně a navštěvoval zde také ZŠ pro nevidomé. Koncertuje pravidelně v různých místech republiky, především v lázeňských městech.

Koncert podpořili MMB, odbor zdraví a Oční optika studio Lens, Brno, Česká 1, kterým oblastní odbočky SONS v Brně děkují.