DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ 12

Publikováno 16.04.2020 13:12 Odbočka Olomouc


Obrázek
  1. ROUŠKY A DEZINFEKCE

Snažili jsme se, aby všichni zájemci z řad členů i nečlenů SONS se zrakovým postižením od nás obdrželi ochranné roušky i dezinfekci.

Pokud někdo z vás potřebuje další náhradní roušky nebo dezinfekci, napište nám nebo zavolejte. Budeme se snažit vám co nejrychleji vyhovět.
 Malou zásobu máme, a pokud by nestačila, pokusíme se pomůcky zajistit.

 

  1. BESEDA NA SKYPE

První virtuální beseda, kterou jsme avizovali v minulých informacích, již proběhla a to v pondělí 6. dubna a zúčastnilo se jí 8 členů a pracovníků odbočky.
Bylo to povídání víceméně seznamovací, protože ne všichni účastníci se znali. Každý také zmínil, jak zvládá různá omezení a jak prožívá stav nouze včetně sociální izolace.

Věříme, že se do následující konference připojí i další zájemci.

Včas vám pošleme pozvánku a termín konání další besedy na Skype.

 

  1. OHLASY NAŠICH ČLENŮ

V  posledních důležitých informacích jsme vás vyzývali k reakcím na naše sdělení týkající se stavu nouze v souvislosti s koronavirovou epidemií a žádali jsme o vaše postřehy o tom, jak tuto situaci zvládáte a prožíváte.

Mnozí z vás psali již dříve, někteří reagovali právě na tuto výzvu. Za všechny ještě jednou děkujeme a budeme se těšit na další.

Do těchto informací zařazujeme alespoň dvě hezké reakce, podepsané třemi našimi členy, kteří se zveřejněním souhlasí.

Vážení přátelé!

Taky já chci odpovědět na výzvu, kterou jste nám členům avizovali.
Především však vám chci poděkovat za vaše úsilí i pomoc, kterou nám nabízíte.
Je to opravdu nezvyklá situace naprosto neočekávaná, do které jsme se dostali.
Je dobré, že této nákaze, ať už vzešla odkudkoli, čelíme společně. Tahle okolnost nás stmeluje a to je dobře.

A na dotaz co v těchto dnech dělám, mohu odpovědět, že i na vycházky chodím, jelikož jsem na venkově. Využívám takovou jednu klidnou - tedy relativně klidnou  trasu - a vzhledem k nynější situaci nikoho nepotkávám.

Jinak samozřejmě sleduji rádio a televizi, nakonec jak jinak.

Hodně čtu, konečně to byla už dlouho moje vášeň, která mi zůstala a které dávám hodně ze svého času. Mám nachystanou křížovku v Braillu, do které se chci pustit.

O korespondenci ani nemluvě.

A vzhledem k tomu všemu počítač proháním stále. Ten si moc neodpočine.

Ostatně je to pro nás naprosto neocenitelná pomůcka, bez které - a to mi dáte asi zapravdu - si život už těžko dokážeme představit.

Myslím na vás, tak se držte, máte to teď velice náročné.

Moc vás všechny zdravím a držím palce

Milan Koupil

***

Milí pracovníci olomouckého SONSu, 

děkujeme Vám především za všechnu péči, kterou nám v této pohnuté době věnujete a bez níž  by pro nás bylo všechno kolem koronaviru obtížnější
a složitější. Všechny rady,  roušky i dezinfekce jsou nám užitečné a jsme rádi, že se pořád na Vás můžeme obracet. Děkujeme za velikonoční přání a i my Vám přejeme klidné velikonoční svátky ve vlídné atmosféře. Hlavně buďte zdrávi! 

S upřímným pozdravem Vaši Dr. Jitka Balatková a Mgr. František Konvalinka

 

  1. PRO BYSTRÉ HLAVY A PRO ZÁBAVU

Škola SUDOKU

V samostatné emailové zprávě jsme vám zaslali nabídku Školy Sudoku. S tímto námětem přišel pracovník Komunitního centra SONS Vrchlická pan Karel Novotný.

Proto prosím zasílejte svá řešení nebo dotazy přímo jemu na adresu: novotny@sons.cz

Další díly Školy Sudoku najdete na webových stránkách:
https://www.sons.cz/kcvrchlicka

 

HÁDANKY

# Černé a bílé pilulky - Na tuto hezkou hádanku přišly dosud tři odpovědi. Dále nám však můžete posílat svá řešení a to až do 20. dubna. Všechny správné odpovědi budou oceněny hudebním CD nebo audioknihou.

# Kovářská hádanka – ta byla uveřejněna v Důležitých informacích č. 11. Zatím jsme obdrželi dvě správná řešení. Odpovědi na tuto hádanku a ty následující v příštích informacích budou oceněny drobnými dárky.

# Nová hádanka - Vojenská zpráva

Přes poušť bylo nutné dopravit důležitou vojenskou zprávu. Vojsko má
k dispozici neomezené množství aut. Plná nádrž vystačí přesně na polovinu celé cesty. Není možné vézt náhradní palivo, je ale možné hadičkami přečerpávat palivo mezi jednotlivými auty. Auta se nedokážou navzájem táhnout. Jít pěšky je nemožné. Jak dopravíte zprávu přes poušť? Můžete použít aut, kolik chcete.

                         Odpovědi na obě tyto poslední hádanky pošlete do 24. dubna.

 

POZDRAV Z MORAVSKÉHO DIVADLA

Členové opery a operety Moravského divadla se sice ještě sejít nemohou, alespoň virtuálně se jim to ale podařilo. A natočili zbrusu novou píseň. Na hudbu písně „Podívej, kvete růže“, napsala text „Nezoufej“ Petra Zindler.  Těšíme se, až se zase všichni setkáme na jevišti a v hledišti, vzkazují umělci.

https://www.youtube.com/watch?list=RDnjDAAzSd-OQ&v=njDAAzSd-OQ&feature=emb_rel_end