Rubriky


34. ročník Mistrovství České republiky ve výkonu vodicích psů – Memorial Miroslava Fišera

Publikováno 11.09.2017 10:10 Hluší Zdeněk


Příjemně prožitý den

 

V sobotu 9. září tohoto roku jsem se svou vodicí fenou Blis poprvé absolvovala Mistrovství ČR ve výkonu vodicích psů, jehož 34. ročník se tentokrát konal v Hradci Králové.

Přijeli jsme už v pátek, aby byla Blis už seznámená s prostředím, v němž toto mistrovství probíhalo. Byli jsme ubytovaní v penzionu Amátka, který se nachází přímo na náměstí.

Zázemí soutěžících bylo předsedkyní KDVP SONS domluveno v restauraci U černého koně, venčení našich čtyřnohých pomocníků bylo možné v blízkém parku.

Sešlo se dvanáct soutěžících dvojic. Trasu okolo náměstí posuzovali rozhodčí Mgr. Kateřina Ungrová, Kristýna Švorcová, obě ze Střediska výcviku vodicích psů SONS v Praze-Jinonicích. Druhou část posuzovali Ing. Helena Nerglová a David Nergl ze sdružení He+Pa a poslušnost posuzoval Milan Dvořák ze Školy pro výcvik vodicích psů v Brně.

Na trase byly různé překážky a naši čtyřnozí pomocníci je museli za povelů rozhodčích a nás zvládnout.

Počasí nám opět přálo, byl pěkný slunný den, nebylo žádné velké horko, takže se nám i našim chlupáčům dobře chodilo. Na trase jsme potkávali nejen kolem jdoucí lidi, ale i ve většině případů jejich malé chlupaté mazlíčky, na což jsou naši psí pomocníci z praxe zvyklí.

A jak celé naše klání dopadlo? Na prvním místě se umístil Miroslav Kaiser se psem Nelsonem, Druhé místo obsadila Petra Šulcová se psem Fidem a třetí místo získala Martina Půtová s fenkou Biankou.

Závěrem velmi děkuji všem rozhodčím, kteří trpělivě s námi chodili a bedlivě posuzovali jak obě frekvence, ale i poslušnost. Můj dík patří organizátorům, předsedkyni Klubu držitelů vodicích psů SONS, Renatě Moravcové, Ing. Petru Tojnarovi a Ing. Petru Poláčkovi. V neposlední řadě také primátorovi města Hradec Králové, který převzal nad soutěží patronát, a také skvělé moderátorce Lucii Eisenreichové z rádia Černá hora, která s námi strávila prakticky celý den. Velký dík patří i mému manželovi Zdeňkovi, který také pomáhal při organizaci této zdárné akce. Také jsme se sešli s našimi dávnými přáteli. Děkuji rovněž, a to za nás všechny, všem sponzorům, kteří do soutěže přispěli hodnotnými cenami.

 

Mgr. Eliška Hluší

 

Obrázky

Vítězové soutěže Vítězové soutěže
Ocenění rozhodčím Ocenění rozhodčím

 Podpora

Technické informace

509726 (od 28.10.2012)

Web technicky provozuje:

K jakémukoliv užití textů a obrázků uvedených na tomto serveru je třeba souhlas provozovatele.
Copyright © 2012 - 2017 SONS ČR, z. s.