1. 5. 2018 Ochutnávka neziskovek

Publikováno 15.05.2018 21:19 Odbočka Jičín


Obrázek

 Ochutnávka neziskovek


    První květnový den se Jičínem rozléhá hudba, lipovou alejí se prohání koňské spřežení. Pro děti jsou připravené pohádky, hry, soutěže. Na náměstí je ke shlédnutí výstava historických závodních motocyklů. Oblastní nemocnice pro občany připravuje Den zdraví. Dále se představí složky Integrovaného záchranného systému a mnoho dalšího.

     Součástí tohoto dne je i Ochutnávka neziskovek probíhající na nádvoří muzea. Jičínská odbočka SONS ČR, z. s. byla mezi pozvanými.               

      Neváhali jsme a opět připravili stánek plný zajímavostí ze života zrakově hendikepovaných. Díky velkému zájmu v loňském roce jsme svoje řady letos posílili na šest pomocníků. O naše pomůcky a informace byl velký zájem. Děti měly možnost nasadit si papírové klapky na oči a zahrát si pexeso nebo člověče nezlob se. Mnoho návštěvníků si zkusilo chůzi s bílou holí nebo podpis naslepo pomocí šablonky. Také jsme předváděli sadu simulačních brýlí, které zdravým lidem přibližují nejčastější zrakové vady.
       Náš stánek jsme doplnili i pomůckami z praktického života slabozrakých a nevidomých, jako jsou lupy, hodinky, kalendáře, knížky, pomůcky na praní či pomůcky do kuchyně. Rovněž jsme měli připravenou Braillovu abecedu a pět obálek s různými slovíčky v bodovém písmu, které mohli návštěvníci sami rozluštit. Na viděnou opět za rok.
       Děkujeme panu fotografu Ondřeji Březovskému za sponzorské nafocení tohoto dne.

Obrázky

Stánek SONS ČR, z. s. oblastní odbočky Jičín Stánek SONS ČR, z. s. oblastní odbočky Jičín
Simulační břýle Simulační břýle
Chůze s bílou holí Chůze s bílou holí
Ukázka šablony na podpis a určení hodnoty bankovky Ukázka šablony na podpis a určení hodnoty bankovky
Seznámení s Braillovím písmem Seznámení s Braillovím písmem
Seznámení s Braillovím písmem 2 Seznámení s Braillovím písmem 2
Seznámení s Braillovím písmem 3 Seznámení s Braillovím písmem 3
Ukázka Reliéfních obrázku Ukázka Reliéfních obrázku
Simulační brýle avokující oční vadu Trubicové vidění Simulační brýle avokující oční vadu Trubicové vidění